Als lid profiteert u van exclusieve & unieke kortingen tot 15%! Klik hier om in te loggen of om een account aan te maken. Boek nu en bespaar!
Wanneer u besluit een auto te huren op Milaan Malpensa Airport kunt u Italië in uw eigen tempo ontdekken. U bent flexibel, u kunt op uw gemak rondreizen en u kunt stoppen waar u wilt. De luchthaven Milaan Malpensa is de grootste in het noorden van het land, en de ideale locatie uw voordelige huurauto op te halen. Via de E62 bent u in minder dan een uur rijden in de stad. Wanneer u daar eenmaal bent, mag u de kans niet missen de indrukwekkende Duomo di Milano kathedraal te bezichtigen. Heeft u zin te gaan winkelen, ga dan naar de Galleria Vittorio Emenuelle II, waar u niet alleen volop winkels en boetieks zult aantreffen, maar ook leuke cafés en trendy restaurants en bars.
Auto Europe streeft er sinds 1954 al naar de scherpste huurtarieven en de beste service inzake autohuur aan te bieden. Dankzij onze globale samenwerking met meerdere eersteklas verhuurbedrijven kunnen wij een ruime keuze aan huurautocategorieën aanbieden, zodat u de perfecte auto voor uw reis zult vinden. Dat bevestigen vele klanten die u voorgingen en wiens beoordelingen van autohuur in Milaan u op onze reviewpagina kunt nalezen. U kunt uw reis zelfs extra speciaal maken door een luxe auto te huren. Voor welke auto u ook kiest, u zult beslist een onvergetelijke tijd in Milaan hebben.
Milaan Malpensa Airport is een belangrijke luchthaven voor het internationale luchtverkeer in het noorden van Italië met een reizigersvolume van ongeveer 22 miljoen passagiers per jaar. Het is de op 2 na grootste luchthaven van het land, groter dan de andere luchthaven van Milaan, Milaan Linate, waar u uiteraard ook een goedkope auto kunt huren. Het vliegveld Malpensa werd in 1909 geopend maar pas in 1948 werd het voor het publieke luchtverkeer in gebruik genomen. Van 2008 tot en met 2011 kreeg dit vliegveld er 34 nieuwe vluchtroutes bij en inmiddels starten en landen hier talrijke Europese en transatlantische vluchten.
Milaan Malpensa Airport (MXP)
Ook bekend als: Aeroporto di Milano Malpensa
Adres: Airport di Milano-Malpensa 1 2000, 21010 Ferno, Italië
Locatie: Het vliegveld ligt in de provincie Varese, op ongeveer 50 km ten noord-westen van de stad Milaan.
Airlines die op Milaan Malpensa Airport vliegen: Meer dan 70 luchtvaartmaatschappijen vliegen op Milaan Malpensa Airport, waaronder British Airways and Lufthansa. De lowbudget maatschappij Easy Jet is de enige maatschappij die Terminal 2 gebruikt.
De balies van de bedrijven die autoverhuur op Milaan Malpensa Airport aanbieden, vindt u in de aankomsthallen van terminal 1 en 2. De meeste verhuurbedrijven hebben enkel een balie in terminal 1. Indien u aankomt in terminal 2 kan het zo zijn dat u uw huurauto op moet halen in terminal 1. U kunt de shuttlebus gebruiken om naar de juiste terminal te gaan.
Denk eraan dat de naam van het lokale verhuurbedrijf op de eerste pagina van uw voucher staat. U dient uw huurauto bij dit verhuurbedrijf op te halen. Wij maken u erop attent dat er een lokaal verhuurbedrijf is onder de naam "Auto Europa". Dit is niet hetzelfde bedrijf als Auto Europe. Auto Europa is een Italiaans autoverhuurbedrijf, Auto Europe is een bemiddelaar die met meerdere partners samenwerkt waaruit u kunt kiezen om goedkoop een auto te huren vanaf de luchthaven Milaan Malpensa.
![]() |
Avis op Malpensa Airport Strada Statale 336, Milaan, Italië 21010 +39 02 585 8482 8 |
Openingstijden: Maandag t/m Zondag 07:00 - 24:00 uur |
![]() |
Budget op Malpensa Airport Strada Statale 336, Milaan, Italië 21010 +39 0258 584828 |
Openingstijden: Maandag t/m Zondag 07:00 - 24:00 uur |
![]() |
Europcar op Malpensa Airport Strada Statale 336 Milaan, Italië 21010 +39 02 58580328 |
Openingstijden: Maandag t/m Zondag 07:00 - 24:00 uur |
![]() |
Sixt op Malpensa Airport Strada Statale 336 Milaan, Italië 21010 +39 02 94757979 |
Openingstijden: Maandag t/m Zondag 07:00 - 24:00 uur |
![]() |
Thrifty op Malpensa Airport Strada Statale 336 Milaan, Italië 21010 +39 02 58580210 |
Openingstijden: Maandag t/m Zondag 07:00 - 24:00 uur |
Milaan-Malpensa Airport is de grootste luchthaven van Milaan en bestaat uit twee terminals: terminal 1 en terminal 2. De luchtvaartmaatschappij easyJet is de enige maatschappij die terminal 2 gebruikt. Wanneer u van de ene naar de andere terminal moet gaan dient u ervoor te zorgen dat u voldoende tijd heeft. De terminals liggen namelijk niet vlak naast elkaar.
Er is een speciale shuttlebus die vierentwintig uur per dag tussen de twee terminals rijdt. Overdag rijdt deze bus om de zeven minuten en tussen 22:45 uur 's avonds en 05:15 uur 's ochtends rijdt de bus elke dertig minuten. De rit duurt ongeveer tien minuten. De bushaltes bevinden zich op de begane grond van beide terminals. In beide terminals vindt u informatiebalies op vrijwel alle verdiepingen. U kunt hier terecht voor vragen en informatie.
In 2016 werd een nieuw treinstation geopend in terminal 2 waarmee u snel naar terminal 1 kunt reizen. Het station vindt u op de onderste verdieping.
Terminal 1 is onderverdeeld in 1A, 1B en 1C. 1A wordt gebruikt voor binnenlandse vluchten en vluchten binnen het Schengengebied; 1B en 1C worden gebruikt voor alle andere vluchten. Nadat u bent geland kunt u op de begane grond uw bagage ophalen. U kunt inchecken op de tweede verdieping.
In terminal 2 kunt u op de tweede verdieping inchecken en uw bagage ophalen. Ongeacht bij welke terminal u aankomt, als u via Auto Europe huurt kunt u verzekerd zijn van de beste aanbiedingen een auto te huren op Milaan Malpensa Airport.
De vele winkels en de 74 verschillende cafés en restaurants op Milaan-Malpensa Airport zorgen voor een comfortabel verblijf op de luchthaven. In terminal 1 zijn er op elke verdieping restaurants, op de eerste en tweede verdieping vindt u winkels en op de begane grond en de eerste en tweede verdieping bevinden zich geldautomaten en wisselkantoren. Er is een politiebureau op de begane grond.
In terminal 2 zijn op de begane grond geldautomaten, wisselkantoren en het politiebureau. Restaurants en winkels bevinden zich op de begane grond en de eerste verdieping. U kunt op de luchthaven in diverse ruimtes gebruikmaken van draadloos internet, zoals in verschillende lounges en restaurants.
De luchthaven is verbonden met de snelwegen A8 en A4. Met uw voordelige huurauto vanaf Malpensa Airport rijdt u via de A8 binnen iets meer dan veertig minuten van de luchthaven naar het centrum van Milaan. Via de A8 rijdt u binnen ongeveer anderhalf uur naar Turijn. Alvorens u naar het centrum binnen de stadsmuren van Milaan kunt rijden, dient u de zogenaamde "congestietoeslag" te betalen, een filetoeslag. De hoogte van dit bedrag hangt af van het bouwjaar en de soort motor van de auto. Meer informatie over het rijden in Italië leest u hier.
Indien u niet kiest voor autohuur op Milaan-Malpensa Airport maar voor een stadslocatie, dan zijn er een aantal andere manieren om Milaan te bereiken. U kunt vanaf terminal 1 de trein nemen. Wanneer u in terminal 2 arriveert dan kun u met de shuttlebus naar terminal 1 te gaan, vanwaar u de trein naar Milaan kunt nemen. Met de Malpensa Express van TRENORD bereikt u na ongeveer een half uur het station Milano Cadorna. Het centraal station van Milaan bereikt u na ongeveer veertig à vijftig minuten. U kunt er ook voor kiezen om gebruik te maken van de diensten van TRENITALIA.
Een andere mogelijkheid is om met de bus naar Milaan te gaan. De bus stopt op de begane grond bij terminal 1 en terminal 2. Deze busdienst is handen van STIE Autostradale en Air Pullman. Deze bus rijdt elke twintig minuten en verkoopt kaartjes in de bus.
Uiteraard kunt u ook een taxi nemen, Er zijn taxistandplaatsen bij de uitgangen van beide terminals. De taxistandplaats van terminal 1 vindt u bij de aankomsthal, bij uitgang 6 op de begane grond. Bij terminal 2 is de taxistandplaats bij uitgang 4 te vinden. Wij raden u aan van tevoren een prijs af te spreken met de taxichauffeur.
Tijdens uw autohuur vanaf Milaan Malpensa Airport heeft u op de luchthaven de keuze uit 5 verschillende parkeerterreinen. De P5 ligt dicht in de buurt van terminal 2, op maar 2 minuten loopafstand, en beschikt over 3.000 plaatsen. P4 ligt op maar 4 minuten lopen van terminal 1 vandaan, met 1.200 parkeerplaatsen. P3 biedt 1.600 overdekte plaatsen en ligt op maar 3 minteun lopen vanaf terminal 1. P2 heeft 2.700 parkeerplaatsen en een directe toegang tot de check-in sectie van terminal 1. En de P1 tot slot heeft 1.200 plaatsen en is bedoeld voor mensen die een lange termijn parkeerplaats nodig hebben. Vanaf P1 bent u in minder dan 5 minuten lopen bij terminal 2.
Het is erg lastig om in Milaan een plek te vinden waar u op straat kunt parkeren, en wanneer u voor uw voordelige autohuur vanaf Milaan Malpensa een plek heeft gevonden, dan gelden er strikte regels. Van maandag tot en met vrijdag moet u vanaf 08.00u 's ochtends tot en met 20.00u of 23.00u 's avonds (verschillend per zone) betalen om te parkeren. Er zijn echter een groot aantal parkeergarages. U kunt bijvoorbeeld parkeren bij de San Remo Srl parkeergarage dat vlakbij de Kathedraal van Milaan, ofwel de Duomo Santa Maria Nascente, ligt. In Milaan kunt u ook kiezen voor de "Parkeer en Reis" voorziening (Park and Ride of P+R). U kunt dan buiten het centrum vlakbij diverse metro stations parkeren. Vanaf hier reist u gemakkelijk met de metro naar de stad.
Milaan Malpensa Airport Website
Milaan Malpensa Aipor Strada Statale 336 Ferno VA, Varese , Italië 21010 IATA Code: MXP ICAO Code: LIMC Wikipedia pagina (Engelstalig) Breedtegraad: 45.6285 Lengtegraad: 8.7266 Algemene informatie:: Milaan Malpensa Airport ligt in de regio Ferno, in Italië. Het ligt op ongeveer 50 km vanaf het stadcsentrum van Milaan en is uitstekend bereikbaar. |