" Handig,in Calgery ophalen en in VanCouver inleveren "
" We moesten een duurdere auto huren dan aangevraagd "
prijs-kwaliteitverhouding: 5 De baliemedewerkers: 7 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 8
" Al jarenlang gebruik makend van Autoeurope, duidelijk en snel. "
" Prima ervaring met Hertz "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Zie punt 3. "
" Toch nog geconfronteerd met meerkosten, omdat de gewenste auto (Toyota Highlander) niet voorhanden was en in plaats daarvan een Volvo XC60 werd aangeboden. Deze is echter te klein voor ons reisgezelschap plus bagage. Daarom een grotere auto moeten huren dan nodig. "
prijs-kwaliteitverhouding: 5 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Auto was in perfecte conditie! "
" Bij aankomst probeerde de medewerker ons een duurdere auto te laten huren . Dit was absoluut niet passend ! "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 5 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 9
" Gloednieuwe auto. Ruim 12000km met veel plezier gereden. "
" Fantastisch geregeld "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Prima. Alles goed geregeld. "
" Na wegrijden ontdekten we een putje in de voorruit. Bij het inleveren werd wel te snel het putje in de voorruit opgezocht. Gelukkig had ik eigen risico meeverzekerd. Het voelt niet goed. "
prijs-kwaliteitverhouding: 7 De baliemedewerkers: 7 Service bij het inleveren: 1 Staat van de auto: 7
" Uitstekende portal, duidelijk - fijne prijzen "
" Prima gegaan "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 9
" You're service is great as always! "
" Very bad experience due to very rude customer support "
prijs-kwaliteitverhouding: 4 De baliemedewerkers: 4 Service bij het inleveren: 1 Staat van de auto: 9
" Excellent "
" Excellent "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Prima. "
" Prima auto. Er hadden beter standaar winterbanden op kunnen zitten "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 8
" Prima Scherpe prijzen Geen gedoe met aanvullende verzekeringen "
" Auto ophalen bij Hertz duurde circa 1 uur "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Over het algemeen ben ik wel tevreden met Auto Europe. Echter, het cijfer bij Hertz was een 8.7 volgens de website van Auto Europe op de plek waar ik de verhuurder koos, en dat is misschien een gemiddeld cijfer voor verhuur door Hertz, maar zeker niet het cijfer voor de locatie waar ik huurde, Op Google Maps kan je zien dat deze locatie zeer laag beoordeeld wordt. Kortom, de 8.7 was misleidend. "
" Ik had mijn auto gereserveerd voor 17 uur. Maar mijn auto was er niet, en het kostte nog meer dan twee uur voordat ik mijn auto had. En zelfs daarvoor moest ik vaak bij de balie staan en klagen. Zij wisten echter weinig, behalve dat er flink vertraging was met het leveren van auto's van het distributiecentrum naar de verhuurlocatie op het vliegveld. "
prijs-kwaliteitverhouding: 2 De baliemedewerkers: 4 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 9
" altijd goed "
" alles was goed "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Duidelijke site, de reservering en betaling gingen vlot. "
" Voornamelijk positief. De baliemedewerker was echter in de communicatie niet altijd even duidelijk. Hij ging er vooral heel snel doorheen en ik moest maar gewoon tekenen en klaar. De helft van wat hij heeft gezegd, kon ik niet goed volgen "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 6 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 8
" Prima service, snelle reacties, goede prijs "
" Ging snel en soepel. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 8
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 6 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 8
" Goed "
" Goed "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Goed "
" Goed. Goede auto meegekregen. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Het zelfde als hierboven. "
" De auto was prima. De baliemedewerker was wat minder. We kwamen de auto terug brengen en merkten toen dat we 210 euro ongeveer bij hadden betaald voor een opwaardering omdat we navigatie hadden terwijl we dat er bij hadden gevraagd tijdens het boeken. "
prijs-kwaliteitverhouding: 6 De baliemedewerkers: 4 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Prettig "
" Geen enkel probleem. Snel en behulpzaam. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" nvt "
" wij vonden het raar dat je bij inleveren geen handtekening meer moet zetten. lijkt ons fijner, dan heb je een bewijs dat je de auto hebt ingeleverd "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 8
" Altijd alles prima geregeld "
" Prima auto en goede service "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 9
" Goed "
" Goed "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" nvt "
" De baliemedewerker bij het ophalen was moeilijk te verstaan. Vergat te melden dat er borg van de Creditcard werd vast gezet. De dame die we later troffen was wel goed te verstaan. "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 5 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 8